Середа, 15.05.2024, 08:52
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 12
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

На кафедрі інтенсивно здійснюється міжнародна діяльність. Так лише у 2010 році підписано договори про співпрацю з

-          Державною Вищою школою Східноєвропейською в Перемишлі (Республіка Польща)

-          Вищою Школою Міжнародних Відносин та суспільних комунікацій в Хелмі. (Республіка Польща).

12 березня 2010 року кафедрою економічної теорії та міжнародної економіки проведено міжнародний семінар «Транскордонне співробітництво як форма розвитку міжнародної інтеграції». Співорганізаторами семінару Навчально-науковий центр з європейської та євроатлантичної інтеграції України, Волинська обласна державна адміністрація, Інститут міжнародних відносин Державної Вищої школи Східноєвропейської в Перемишлі. В семінарі взяли участь представники Консульства Республіки Польща в місті Луцьку, науковці, провідні фахівці та студенти з України, Росії, Німеччини та Польщі, журналісти, керівники місцевих органів самоврядування (96 учасників). За матеріалами міжнародного семінару опублікований збірник наукових праць. 

З 22 по 30 квітня 2010 року група студентів спеціальності  «Міжнародна економіка» та викладачів кафедри перебували на науковому стажуванні в Інституті міжнародних відносин Державної Вищої школи Східноєвропейської в Перемишлі (Республіка Польща). В ході наукового стажування студенти та викладачі відвідали лекційні, практичні та семінарські заняття з таких дисциплін як «Фіскальна політика» (викладач магістр Магложата Кузбіда), «Європейське право» (викладач магістр Станіслав Драбік), «Економічна статистика» та «Моделювання економічних процесів» (викладач магістр Ельжбета Васєвіч), «Європейське льотниче право» (викладач доктор Гжегож Зайонц).

7–8 жовтня 2010 року була проведена ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Перспективи та пріорітети розвитку економіки України та її регіонів», на якій викладачі кафедри відповідали за такі секції:

– Економічна теорія та економічна історія;

– Розвиток нових форм транскордонного співробітництва. В конференції взяли участь представники Консульства Республіки Польща в місті Луцьку, науковці, провідні фахівці  України, Росії, Німеччини та Польщі, журналісти, керівники місцевих органів самоврядування (135 учасників). За матеріалами міжнародного семінару опублікований збірник наукових праць.

10 листопада 2010 року між Луцьким національним університетом і Штаб-квартирою НАТО (Брюссель, Бельгія) завдяки технічній підтримці Центру інформації і документації НАТО в Україні відбулась відео-конференція на тему: «Нові безпекові виклики НАТО».

Від бельгійської сторони в заході приймав участь україномовний спікер, керівник Відділу по роботі з країнами-партнерами управління громадської дипломатії Штаб-квартири НАТО Мішель Дюре. Від української сторони – представники Волинської облдержадміністрації, викладачі ЛНТУ, студенти факультету бізнесу та учні шкіл міста Луцька. На початку свого виступу Мішель Дюре ознайомив слухачів з трансформаційними процесами, що відбуваються у структурі НАТО та проінформував про підготовку до Лісабонського саміту. Учасники відео-конференції задавали питання щодо гендерної політики, невійськової сфери діяльності НАТО. Пан Мішель давав вичерпні відповіді на задані питання та розвіював існуючі стереотипи і міфи. Зокрема, одним з найбільш поширених, на його думку, міфів є інформація про те, що НАТО є «проамериканським» і «антиросійським» «військовим агресивним блоком». Учасники даного заходу відмітили необхідність постійного обміну інформацією. Загалом діалог між Луцьком та Брюсселем виявився конструктивним і сторони домовились про продовження діалогу в майбутньому. При кафедрі на громадських засадах продовжує діяльність Центр європейської та євроатлантичної інтеграції під керівництвом к.е.н., доц.. Урбан О.А.

На базі кафедри економічної теорії та міжнародної економіки 26 листопада 2010 р був  проведений  Міжнародний науковий семінар „Волинь – транскордонний регіон: історія та перспективи” організаторами якої виступили кафедра економічної теорії та міжнародної економіки, Волинська обласна державна адміністрація. В семінарі взяли участь представники органів самоврядування, науковці, провідні фахівці та студенти з України, Росії Польщі, журналісти (46 учасників). За матеріалами міжнародного семінару опублікований збірник наукових праць.


3 грудня 2010 року була проведена Міжнародна науково-практична конференція молодих науковців, аспірантів, здобувачів і студентів «Сучасні проблеми і перспективи розвитку обліку, аналізу та контролю в умовах глобалізації економіки». Співорганізатором виступила кафедра обліку і аудиту. В конференції взяли участь представники Консульства Республіки Польща в місті Луцьку, науковці, аспіранти, здобувачі та студенти з України, Росії, Німеччини та Польщі, журналісти (129 учасників). За матеріалами міжнародного семінару опублікований збірник наукових праць.